top of page

SOUND HEALING NEDİR?

   Binlerce yıldan beri insanlar, sesler vasıtasıyla şifa tekniklerini kullanmışlardır. Bugün ise bilimsel olarak insanların hastalıklarının çoğunun, stres kaynaklı olduğu kanıtlanmış durumda. Stresin en büyük sebebi, günümüz şartları dolayısıyla insan zihninin sürekli uyarı mod'unda olmasıdır. Bu mod'a, beta frekansı denir. Yani, madde dünyasındaki frekansımız. Ancak, insan sadece maddeden oluşmaz. Mana, maddeye anlam katandır. Mana'nın maddeye anlam kattığı frekanslar ise alfa ve teta'dır.

   Bu frekans aralıklarında kişi , evrensel frekans ile irtibata geçer. Bu irtibat sayesinde, duyguların dalgalanmalarından kaynaklı gereksiz düşüncelerin farkına varır. Düşünce farkındalığı, kişinin duygusal ve enerjisel olarak temizlemesine yardımcı olur.(Aynı zamanda stres kaynaklı aşırı salınımda olan kortizol hormonunu dengeler) Temizlenmiş enerji sayesinde, kişi yaratıcı enerjisini kullanabilmeye başlar. Yaratıcı enerjisi aktive olmuş kişi ise, yaşamsal anlamını keşfeder. Ancak, yaşamsal anlamını keşfeden yaşamdan keyif alabilir.    


NE SIKLIKLA YAPILMALI?
Haftada bir kez uygulanması tavsiye edilir.


KATILIMCI ŞARTLARI NEDİR?
Tek şart, katılımcı kişinin kendisini zihinsel ve bedensel olarak bırakmasıdır.

 
ÇALIŞMA NASIL İŞLENİR?
Çalışma sırasında katılımcılar, sırt üstü yatar pozisyonda uygulayıcının direktiflerini takip eder. Fiziksel olarak bir uygulama yapılmaz. Bu çalışma, yönlendirmeli bir meditasyondur.KATILIMCI YORUMLARI

 
    GİZEM ÜNAL
   Sound healing deneyimini, ilk kez seninle yaşadım. Derinliklerimde gizlenen noktaları görmemi sağladı. Teslimiyeti tüm kalbimde hissettim ama, bazen hissedilenler tam olarak cümlelere dökülemez. Tam, o noktadayım. Daha fazla kişi bunu hissetmeli. Bu deneyimi yaşattığın için teşekkür ederim. 

  BURCU BİLAL
   Zamanın ve mekanın ötesindeki o yerde hislerden ve duygulardan özgürleşmek, sadece OLMAK, nefesin o ince halinde var ile yok arasında gerçeğiyle kucaklaşmak. Yaşadığım deneyimin tarifi ancak bu şekilde mümkün.Sevgili Kaan, işte böyle bir deneyimin kapısını aralıyor. Var ol, Sensei. 

  ONUR SİPAHİOĞLU
   Ne oluyorsa, içeride oluyor. Dışarıda sadece ilüzyon var. İçeriye bakış, merkezlenme, karanlıkta rahat olabilme, akışı ve titreşimi hissedebilmek çok güzel bir deneyimdi. Bizi bir araya getiren, titreşimin büyüsü ile biz kendimizle biraz daha yaklaştıran Kaan hoca'ya, bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.

  DİDEM GEZER
   Müzik ve sesler ile başlayan meditasyon deneyimlerim, sound healing'e olan ilgimi daha da arttırdı. Seslerin fiziksel,psikolojik,sosyal ve zihinsel ihtiyaçları karşılamadaki etkisi M.Ö. dönemlere dayanıyor. Kaygıların hafifletilmesi, öfke kontrolü, umut aşılaması gibi konularda müzik ve sesler kullanılmış. Sound healing terapi her şeyden önce kendinle kalmak,bedenen-zihnen-ruhen bırakabilmeyi deneyimlemek ve bana yaşattığı farkındalıkları anlamaya çalışmak adına tecrübe etmek istediğim bir çalışmaydı. Kişinin kendisine neyin iyi geldiğini hissetmesi açısından da güzel bir çalışma. Her ne kadar kendimi tamamen bırakabilmeyi başaramasamda, sonunda kendimi dinlemiş, hafiflemiş ve rahatlamış hissettim. Kaan hocam'a, yaşattığı bu şifa dolu deneyim için emeğine ve yüreğine teşekkür ediyorum. Bu özel çalışmaların devamını dilerim.

  GÜLNUR UYLUKÇU
   Benim için farklı bir deneyimdi. Ritimin, bu kadar beni etkileyeceğini düşünmemiştim. İşitsel bir yapım olduğu için çok hissettim sanırım. Her değişen ritmi bütün vücudumda, eklemlerimde ve organlarımda hissettim. Deneyimimi yazmak çok zor, bence herkesin kendisi yaşaması gerekir. Sevgilerimle.

  ZÜMRAN DELİBALTA
   Sesler ve titreşimler sayesinde, tüm uzuvlarımda müthiş bir rahatlama ve hafiflemesiyle  uyandım. İnanılmaz bir duyguydu. Teşekkürler Kaan hocam.

 

Çapa 1

Kulaklık takarak dinlemenizi tavsiye ederim

Kulaklık takarak dinlemenizi tavsiye ederim

bottom of page