top of page
Meditasyon İnzivası (25).png

HANDE VE KAAN İLE MEDİTASYON İNZİVASI

   Yılbaşına girmeden şöyle tüm yılı değerlendirdiğimiz bir inziva daha yapalım dedik. Bu kez daha sakin, daha da derin olsun dedik. Bu yüzden içinde çok az konuşma, biraz hareket, çok çok az sosyal medya ve bolca sessizlik düşündüğümüz bir inziva planladık. 

   İnzivada yapılacak yoga ve chi-gong çalışmaları her seviyeye uygun olacak zira daha çok enerji çalışması yapacağız. Hiç meditasyon yapmadıysanız öncesinde bizimle konuşup hazırlık için bir kaç yönlendirme alacaksınız. İnziva öncesinde kendi başınıza 15 dakika sessiz ve hareketsiz oturabilmenizi bekliyoruz. 

   Oturumlar 20 dk ile başlayacak bazıları 40 dk'ya çıkacak. Hatta duruma göre birlikte daha uzun da oturabiliriz. Sound healing yine yapacağız. Bu kez meditasyonda derinleşme amaçlı olacak. 

   Bu inziva hediye ekonomisi / bağış usülü olacak. Biz yaptırdığımız çalışmalar için sizden bir bedel almayacağız ancak sonunda bir zarf bırakacağız. Bu zarfa herkes gönlünden geçen bedeli bırakacak veya bize dilediği bir hediyeyi sunacak. 


Haydi o zaman...Sessizliğe bekliyoruz.

 

Yer:

Doğa Club / Şile / İstanbul 

Başlangıç:

2 Aralık Perşembe 14:00 

Bitiş:

5 Aralık Pazar 14:00  

Katkı Payı:

900 TL + KDV 

Kapora:

% 25 (Otel rez. kesinleştirmek için)

Kapora verdikten sonra iptal durumunda son 15 gün önceden bildirmenizi rica ediyoruz.

Katkı Payı İçindekiler:

Sabah-akşam vejeteryan yemekler ve double odada konaklama, yapılacak eğitim ve etkinlikler

Katkı Payına Dahil Olmayanlar:

Ulaşım ve transfer. 

 

İletişim:

Hande Tarıman

0533 661 92 02


TR68 0006 2000 3400 0006 6408 42

Kaan Can

Garanti Bankası 

 

Günlük Program

DETAYLAR YÜKLENECEK.

 

 

 

BİR ÖNCEKİ İNZİVADA NELER YAŞANDI?

HANDE TARIMAN – blues_yoga

 

     Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra 1998 yılından 2014 yılına kadar kurumsal yaşamdaydım. Hem yönetim danışmanlığı hem de bankacılık sektöründe yöneticilik yaparak insan denen olgu ve zihinlerin iş yaşamında nasıl bizi yönettiğine dair pek çok deneyimim oldu.  Kariyer yollarındaki tüm deneyimler insan olmaya dair bize çok şey öğretir. Ben de etik, ahlak vb. açısından kendi payıma düşeni aldığımı söyleyebilirim.

     Yogayla 2001 yılında BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) de bir Ananmarga yoga kursu ile tanıştım. Bir süre devam ettim ve sonra 2006’da hamile olunca hamile yogasına başladım, sonra 2009’da Cihangir Yoga sayesinde Hatha Yogaya gönlümü kaptırdım. Sonra 2011’de Chris Chavez ile ilk eğitmenlik eğitimimi tamamladım tamamladım.

 

     Daha sonraki yıllarda Godfrey Devereux, Elena Brower, Sean Corn, Çetin Çetintaş, Zeynep Uras gibi çok değerli hocalarla çalışmalarım devam etti.  2014 yılında Cihangir Yoga 6 aylık staj programını tamamladım. 2015’te tamamladığım 10 Günlük Vipassana Meditasyonu ile pratiğime derin ve uzun sessizlikler de eklendi.

 

     2017 Mart Ayı’nda Hindistan’da Dharamshala’da Çetin Çetintaş ile 300 Saatlik ileri seviye Yoga ve Meditasyon eğitimini tamamladım.

     Temel ve ileri seviye hatha yoga, vinyasa flow, pranayama, meditation konularında grup dersleri ve özel dersler veriyorum. 

     Bu arada da aile yaşamımda değişiklikler oldu. Medeni halimde değişiklik yapmaya karar verince Şiddetsiz İletişim yöntemi ile tanıştım. Marshall Rosenberg’in kalpten bağlantı kurmak ve topluluk bilinci ile birbirimizin hayatını zenginleştirmeye yönelik tekniklerine hayran kalınca 2017 yılında temel eğitimi alarak çemberler düzenlemeye başladım.

 

     Vivet Alevi, Şükrü Bozkurt, Liv Larsson, Miki Kashtan, Gizem Alav, Deniz Spatar gibi Şiddetsiz İletişime gönül vermiş eğitmenlerle de hala çalışmalarımız devam ediyor.

Halen hem kendi online atölye  ve derslerimi veriyor hem de Aletya ve Yogakioo stüdyolarında hocalık yapıyorum.

 

     Yogakioo Dergi’de Kalpten Kalbe köşemde yaşam, iletişim, yoga, bağlantı üzerine yazılar yazıyorum.

 

     Peki sen gerçekten kimsin? Derseniz…

     Kim olmadığını anladıkça kim olduğu açığa çıkan bir yolcu derim. 

bottom of page